- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceInvesticePohonné látky budou od středy dražší

Pohonné látky budou od středy dražší

Ceny pohonných hmot by měly od středy vzrůst, přičemž benzíny by měly zdražit o přibližně 2 centy a nafta o jeden cent za litr.
Jak dále informoval Tomáš Novotný průměrná cena 95-oktanového benzínu Natural se po zdražení dostane těsně pod 1,190 eura za litr a nafty nad 1,110 eura za litr. Aktuálně půjde podle Novotného o první zdražení pohonných hmot od konce června, přičemž letos benzíny zdražovaly už dvanáctkrát a nafta šestkrát. Ve srovnání se začátkem roku tak budou benzíny po zdražení dražší v průměru o 20 centů za litr, nafta naopak o 2 centy za litr.

Podle Novotného stojí za zdražováním pohonných hmot pravděpodobně motoristická sezóna. „Jinak se ani nedá vysvětlit růst cen benzinů a nafty na světových trzích,“ informoval Novotný. Na burze v Rotterdamu zdražily benzíny a nafta za měsíc přibližně o 28 %. „A to i přesto, jak se vyvíjejí zásoby pohonných hmot ve světě za posledních několik týdnů, navzdory informacím o vytvoření pravidel pro zamezení proti spekulacím na trhu s ropou,“ uvedl Novotný. Jak dále dodal, obchodníci jsou však pravděpodobně pod tlakem informací o zlepšování stavu nejsilnějších ekonomik světa a tento optimismus podporuje růst cen ropy a ropných produktů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek