- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníNásledující zima zkosí v Evropě i renomované letecké společnosti

Následující zima zkosí v Evropě i renomované letecké společnosti

Experti na leteckou dopravu, například podnikový poradce Gerd Pontius, předpokládají, že během příští zimy se několik leteckých společností v Evropě dostane do akutní finanční krize, kterou nepřežijí.
Podle expertů aerolinie vyčerpaly všechny disponibilní rezervy, proto bude pro ně „zima velmi tvrdá“. Pontius předpovídá, že v následujících 12 až 15 měsících odejdou z evropského trhu i některé letecké společnosti se zvučnými jmény.

Bohaté podniky šetří a poskytovatelé luxusu tím trpí. Aerolinie British Airways (BA), které zaměřily své služby především na velmi dobře placené obchodní cestující a manažery, čelí prudkému poklesu tržeb. I stabilní Lufthansa eviduje silný pokles zájmu o nejdražší letenky. Pokles překonává všechny její negativní rekordy z minulosti. Důvodem úbytků jsou radikální změny v předpisech firem o služebních cestách. Například americký koncern IBM nařídil, že všichni jeho pracovníci na služebních cestách mohou letět maximálně v ekonomické třídě (Economy Class). Koncern SAP zastavil všechny vnitropodnikové služební cesty.

Experti se domnívají, že podnikatelská třída v letadlech se dostane na předkrizovou úroveň až za několik let. I většina obchodníků a manažerů předpokládá, že po krizi už nebudou cestovat v dražší podnikatelské třídě (Business Class) a už vůbec nepřichází v úvahu, aby cestovali v nejdražší první třídě (First Class). Podle německého deníku Die Welt v důsledku těchto závěrů ve vedeních leteckých společností následuje jedno krizové jednání za druhým.

Podnikatelský model leteckých společností je postaven tak, že důraz je položen na prémiové přepravní třídy. První dvě třídy v letadlech mají na celkovém počtu přepravených osob 20% podíl, ale společnostem přinášejí až 50% zisku. Na druhé straně se bude zvyšovat zájem o cestování soukromými proudovými letadly. Steffen Fries, který je šéfem německé společnosti DC-Aviation, se domnívá, že služby těchto aerolinií od příštího roku využijí i klienti, kteří znají výhody rychlého přesunu z města a A do města B.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek