- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPlazmový hořák – ideální zařízení pro precizní dělení materiálů

Plazmový hořák – ideální zařízení pro precizní dělení materiálů

Plazmové řezání má široké využití, je vhodné pro dělení všech kovových materiálů. Jednou ze součástí plazmové řezačky je právě plazmový hořák. Ten zajišťuje vysokou kvalitu řezu, přesnost a rychlost procesu, tedy hlavní výhody řezání plazmou.

Plazmové řezání

Pro dělení materiálů je v některých případech využíváno řezání kyslíkem, ovšem řezání plazmou je efektivnější a rychlejší. Plazmový hořák vyfukuje ionizovaný plyn – plazmu. Ta má velmi vysokou teplotu a z hořáku vychází velkou rychlostí. Umožňuje tak rychlejší řezání materiálů. Kromě hořáku a zdroje energie navíc budete potřebovat pouze kompresor. Pro plazmové řezání je totiž využíván stlačený vzduch a obejdete se bez pořizování speciálních plynů. Případně však lze využít i argon, dusík, kyslík, či jejich směsi.

Hořák pro řezání plazmou

Jednou z dalších výhod plazmového hořáku je relativně jednoduchá obsluha. Řezání plazmou je tak vhodné i pro nadšené kutily. Hořák má trysku a tlačítko pro spuštění napájení. Ruční typ hořáku je využíván nejčastěji, ovšem dostupné jsou i automatické druhy, které najdou využití spíše v profesionálních oblastech jako je průmysl a podobně. Tenký paprsek plazmy umožňuje vyřezávání i složitějších vzorů. Do materiálu je přitom přenášeno pouze minimum tepla, snižuje se tak počet deformací.

Výběr plazmové řezačky

Pokud se rozhodnete pořídit si plazmovou řezačku, v balení mnohdy najdete i hořák. Tím se výběr značně usnadňuje. Ovšem některým parametrům byste měli při výběru věnovat pozornost. Jedním z nich je potřebný výkon. Obecně lze říci, že na 1 mm plechu je potřeba zhruba 5 A výkonu. Jestliže chcete řezačku často přenášet, zaměřte se na kompaktní rozměry a ideálně zabudovaný kompresor. Nebudete tak muset shánět samostatný zdroj stlačeného vzduchu.

Plazmové řezání je oblíbené napříč různými oblastmi, a to díky řadě výhod, které nabízí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek