- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiOlano nadále stojí za Matovičem, jeho odstoupení odmítá

Olano nadále stojí za Matovičem, jeho odstoupení odmítá

Hnutí OĽaNO nadále stojí za ministrem financí Igorem Matovičem a odmítá jeho odstoupení. Vyplývá to ze stanoviska předsednictva OĽaNO, které TASR zprostředkoval mediální tým hnutí.

Olano předem komunikovalo, že nepřistoupí na jakékoli ultimativní požadavky strany SaS a Igor Matovič zůstane ministrem financí. „Přesto se v SaS rozhodli položit nereálné požadavky na stůl,“ oznámilo Olano v reakci.

Podle hnutí nejde o upřímnou snahu se dohodnout, ale jen o hledání záminky k předem naplánovanému odchodu z vlády.

„Naše stanovisko zůstává a zůstane neměnné. Zároveň věříme, že strana SaS od svého plánu svalit další vládu k 1. září nakonec pro dobro demokratického Slovenska ustoupí,“ uvedlo hnutí.

To, že Matovič zřejmě z funkce neodstoupí, naznačil v diskusním pořadu TA3 Téma dne i předseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

„Tohle není cesta, abychom se zaměřovali na osobní spory. Toto, co udělal Richard Sulík, je stále o tom samém – neboť Matovič, neboť Matovič. Pokud budou zkoušet nějaké odvolání našich ministrů, tak takovou hru s nimi hrát nebudeme. Nevidíme důvod, aby největší hnutí donekonečna ustupovalo straně, která získala šest procent ve volbách. Toto není fér hra. Měli by si to během léta uvědomit, že to není cesta pro Slovensko,“ řekl Šipoš.

Cílem strany SaS je podle něj povalit další vládu. „Já se ptám, co je alternativa k této vládě,“ řekl Šipoš s tím, že OĽaNO je stále otevřeno jednáním. „

Nebo se o dovolených trochu zchladí a bude šance dovládnout, nebo povalí další vládu. My takové hry hrát nebudeme, my se nebudeme podílet na povalení vlády,“ konstatoval Šipoš.

SaS žádá odchod Matoviče
SaS ve středu vypověděla koaliční smlouvu a žádá odchod Matoviče z vlády. Novou smlouvu očekává do konce srpna. Pokud nedojde k naplnění požadavků strany, její ministři podají demisi.

Olano už dříve avizovalo, že odchod Matoviče odmítá.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek