- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiZvyšuje se kriminalita, když je měsíc v úplňku?

Zvyšuje se kriminalita, když je měsíc v úplňku?

Právě na Halloween zveřejňuje tým BetaGov z Marronova institutu městského managementu newyorské univerzity studii o „měsíčním efektu“ ve třech zemích.

Společnost Betagov, která provádí randomizované kontrolované studie pro zúčastněné strany v této oblasti a spolupracuje s nimi, se zabývala údajným vztahem mezi kriminalitou a úplňkem

Šetření vyplynulo z rozhovoru s policejním úředníkem ve městě Vallejo v Kalifornii a z článku o tomto jevu z Austrálie, na který upozornil.

Na úvod provedli výzkumníci společnosti BetaGov přehled celkové výzkumné literatury o „měsíčním efektu“, která je překvapivě smíšená. Některé studie našly důkazy o lunárním efektu na kriminalitu a negativní chování, jiné neprokázaly vůbec žádný.

Policejní úředník z Valleja mezitím dal dohromady údaje o kriminalitě své agentury od ledna 2014 do května 2018. 

Zkoumal fáze Měsíce u jednotlivých kriminálních událostí a svá data zaslal společnosti BetaGov k analýze. Podle analýzy data prokázala, že mezi kriminálními událostmi a úplňkem není žádná souvislost.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek