- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceNDS zaplatí za informační systém 11,6 milionu. eur bez daně

NDS zaplatí za informační systém 11,6 milionu. eur bez daně

Národní dálniční společnost (NDS), a.s. zaplatí bratislavské firmě Tempest, a.s. za vypracování návrhu řešení Komplexního informačního systému (KIS) 11,56 milionu. eur bez daně z přidané hodnoty. Příslušnou smlouvu o poskytnutí služby obě společnosti uzavřely 28. července tohoto roku.
Počáteční předpokládaná hodnota zakázky činila 15 milionů. eur bez daně. Použití vyjednávacího řízení bez zveřejnění NDS zdůvodnila tím, že zakázku zadala úspěšnému zájemci na základě předchozí soutěže návrhů. NDS o tom informovala v Úředním věstníku Evropské unie.

NDS určila za vítěze veřejné soutěže společnost Tempest ze tří uchazečů. Na základě podmínek soutěže zakázka měla být zadána účastníkovi, jehož návrh porota vybrala jako vítězný, a to postupem zadávání veřejných zakázek – jednacím řízením bez zveřejnění. Hodnota udělených odměn v soutěži návrhů dosáhla 400 eur bez daně. Návrh řešení KIS musel podle vyhlašovatele obsahovat všechny potřebné dodávky a služby pro zpracování prováděcí projektové dokumentace, vybudování, uvedení do provozu a servisní podporu. NDS požadovala, aby soutěžní návrh umožňoval použití systému ve 23 různých oblastech. Jednou z nich je například návrh poskytování služeb systémové integrace.

NDS vznikla 1. února 2005 na základě zákona o Národní dálniční společnosti. Jejím 100% vlastníkem je stát, jehož jménem jedná Ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací SR. Společnost eviduje základní jmění 2,99 mld. Kč. eur. K hlavním činnostem společnosti patří příprava, realizace oprav a výstavba dálnic a rychlostních silnic na základě vládou schváleného Plánu rozvoje dálnic a silnic, jakož i jejich správa, provoz, údržba a opravy.

Společnost Tempest, a.s. je zapsána v Obchodním rejstříku ČR od 24. června 1992, eviduje základní jmění 159,33 tis. eur. Poskytuje informačně-komunikační řešení a služby, v loňském roce zaměstnávala 202 interních pracovníků. Mezi nejvýznamnější klienty společnosti patří Ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací SR, Ministerstvo kultury SR, Orange Slovensko, T-Mobile Slovensko, Tatra banka, Lidová banka, Středoslovenská energetika, SZP a Slovnaft.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek