- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiRyanair bude z Bratislavy létat i do Liverpoolu a Bologne

Ryanair bude z Bratislavy létat i do Liverpoolu a Bologne

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair začne v říjnu pravidelně létat z Bratislavy i do britského Liverpoolu a italské Bologně. Informovala o tom ve středu na tiskové konferenci regionální obchodní a marketingová manažerka Ryanairu Alexandra König s tím, že společnost bude v zimní letové sezóně provozovat 15 pravidelných linek.
V současnosti Ryanair spojuje Bratislavu se 14 destinacemi, z nichž však v zimní sezóně vypadne britská destinace East Midlands. Ryanair nadále plánuje letos přepravit na bratislavském letišti kolem 900 tis. pasažéry a udržet si na něm pozici vedoucího přepravce.

Obě nové pravidelné linky bude Ryanair provozovat třikrát týdně – do Liverpoolu od 21. října a do Bologně od 29. října. Dopravce očekává, že na lince do Bologně přepraví ročně 40 tis. pasažéry a její otevření zajistí práci přibližně pro 40 lidí. „Ryanair věří v potenciál Bratislavy, proto rozšiřuje nabídku,“ uvedla dále König. Mluvčí bratislavského letiště Dana Madunická informovala, že Ryanair přepravil na letišti v Bratislavě za sedm měsíců letošního roku kolem 412 tis. cestující. V meziročním srovnání to bylo o 6 % méně. Irský dopravce dříve snížil poplatky pro cestující o 33 % za účelem zvýšení přepravy cestujících.

Zástupkyně Ryanairu zároveň potvrdila, že společnost, jak už na jaře avizovala, zavede v říjnu úplnou registraci cestujících a zavazadel přes internet. Plánuje snížit i poplatky pro cestující, zatím však není známo, v jakém rozsahu. Původně mělo snížení poplatků představovat 10% až 15% před začátkem zimního letového plánu.

Ryanair v současnosti provozuje 850 linek spojujících 151 letišť ve 26 zemích a disponuje 34 základnami. Irský nízkonákladový dopravce v loňském roce přepravil celkem 58 milionů. pasažérů av letošním roce plánuje jejich počet navzdory krizi zvýšit o 15,5% na 67 milionů. osob. Ryanair v současnosti provozuje 199 letadel Boeing 737-800. Během dvou a půl let by se měla jeho flotila rozrůst o dalších sto nových letadel, na jaře 2010 by se měl počet letadel zvýšit zhruba na 230.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek