- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiJe to průlomové, Unie se pokouší změnit Facebook

Je to průlomové, Unie se pokouší změnit Facebook

Internetové giganty budou mít těžší časy v Evropě. Evropský parlament schválil dvě směrnice, které regulují firmy jako Google či Facebook. Řešit chce dezinformace, nenávist, ale také dominantní postavení na trhu, aplikace, či algoritmy.

Pomohou nové směrnice k tomu, aby na internetu nebyl prostor zahlcen nenávistí? Nebo je to jen další malá aktivita, která internetový hejt nezmění?

Podcast Dobré ráno vzniká díky práci našich kolegů, reportérů a editorů v deníku SME. Chcete-li podpořit hledání faktů a pravdy, nejsnáze to uděláte koupí předplatného SME na sme.sk/podcast.
Nyní nás můžete podpořit i koupí podcastového hrníčku s digitálním předplatným. Pro ty, kteří už mají předplatné, ale chtějí pouze hrnek, máme také hrnek bez předplatného. Na adrese sme.cz/hrnceky najdete celou nabídku.
Krátký přehled zpráv
Britský premiér Boris Johnson odstoupil. Po několika skandálech a koronaparty na Downing Street mu krk zlomila až kauza Chrise Pinchera, který podle medializovaných informací vícekrát sexuálně obtěžoval muže.

V Univerzitní nemocnici v Košicích začátkem týdne zavedli zákaz návštěv pacientů na odděleních a klinikách. Vydali ho na základě aktuální epidemiologické situace v souvislosti s narůstajícím počtem pozitivních lidí na Covid-19.

Fico, Kaliňák i advokát Marek Para podali žádost o zrušení obvinění předčasně, nebyly totiž splněny podmínky pro řízení o jejich návrzích, tvrdí generální prokuratura. Maroš Žilinka tak nevyhověl jejich žádosti na základě paragrafu 363.

Nový závod automobilky Volvo při Košicích zvýší HDP Slovenska o 1,3 procenta. Celkově by mohla investice přinést vznik 12 tisíc nových pracovních míst. Uvádí to Institut finanční politiky.

Doporučení na závěr
New York Times udělal žebříček knih o dezinformacích, které byste si měli přečíst. Je tam několik vynikajících tipů, které si můžete vzít i přes léto na pláž. Článek Best Books to Read on Disinformation je můj zajímavý tip na závěr.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek