- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiVolvo může získat historicky nejvyšší schválenou podporu v historii

Volvo může získat historicky nejvyšší schválenou podporu v historii

Pokud bude automobilce Volvo poskytnuta vládou schválena státní podpora ve výši 267 milionů. eur, půjde v absolutní hodnotě o nejvýše schválenou podporu v historii Slovenska. Potvrdilo to Ministerstvo hospodářství SR.

„K vládou schválené částce se ještě musí vyjádřit Evropská komise,“ dodal resort.

Kabinet schválil poskytnutí pobídky k jednání, které se konalo tentýž den, jako byla investice na východním Slovensku v částce přibližně 1,2 miliardy. eur ohlášena (1. 7. 2022, pozn. Red.).

Dosud nejvíce dostala žilinská Kia
Seznamu subjektů, kterým byla na Slovensku poskytnuta regionální investiční pomoc, přitom dominují automobilky. V ani jednom případě však dosavadní pomoc nepřekročila 180 milionů. eur.

K této částce se blíží žilinská Kia, trnavskou automobilku podpořil stát 166 milionů. eur a téměř 130 milionů. eur získal nitranský Jaguar Land Rover. Jak však upozorňuje ministerstvo hospodářství, pomoc pro Volvo je velmi obtížné srovnávat se stimulem, který byl jako v případě automobilky Kia schválen v roce 2004, tedy téměř před 19 lety.

Vytvoří tisíce pracovních míst
Automobilka Volvo potvrdila výstavbu nového závodu na východě Slovenska koncem minulého týdne.

Do roku 2026 chce u nás proinvestovat kolem 1,2 miliardy. eur a přímo vytvořit 3 300 pracovních míst.

Produkovat bude elektrické automobily. Start výstavby je plánován na rok 2023. Sériová výroba příští generace čistě elektrických automobilů Volvo Cars by měla být realitou v roce 2026. Závod je plánován na produkci do 250 000 vozů ročně.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek