- Komerční sdělení -finance
DomůUdálostiPokud SkyEurope nezaplatí všechny dluhy, od soboty z Vídně létat nebude

Pokud SkyEurope nezaplatí všechny dluhy, od soboty z Vídně létat nebude

Pokud letecký přepravce SkyEurope Airlines nezaplatí tento pátek do 15. hodiny všechny své dluhy vůči Flughafen Wien AG, od páteční půlnoci mu vídeňské letiště přestane vyřizovat všechny lety. Letiště o tom informovalo na své internetové stránce.
„Pokud nebudou platby včas uskutečněny, Flughafen Wien AG bude ještě ze zdvořilosti k pasažérům pokračovat v poskytování služeb do půlnoci pátku 14. srpna,“ informovalo letiště ve svém stanovisku. Zastavení poskytování služeb SkyEurope by se přitom mělo týkat pouze odchozích letů. Pasažéři v příchozích letadlech společnosti by měli být vybaveni bez problémů.

Vídeňské letiště pozastavilo vyřizování letů SkyEurope poprvé tento týden v úterý dopoledne, protože podle jeho vyjádření i přes připomínky a stanovené časové limity neuhradila společnost své nesplacené závazky. Tento krok v úterý způsobil zpoždění šesti letů SkyEurope.

Letecký přepravce se následně s vídeňským letištěm ještě týž den dohodl, že nesplacené pohledávky budou uhrazeny do 15. hodiny v pátek 14. srpna. „K obsahu, příčinám ani žádným informacím, které se objevily v médiích ohledně výše dluhu či termínu splatnosti, se vyjadřovat nebudeme,“ řekl v úterý pro TASR mluvčí SkyEurope Tomáš Kika.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek